Làm Hồng Xóa Thâm Nhũ Hoa (núm vú) Đẹp, Uy Tín HCM 2023

Jo vetëm bëni rozë, hiqni thithkat e errëta – Por kujdesuni edhe për lëkurën kundër plakjes në zonën e gjoksit.

Miss Tram është i famshëm për trajtimin e zonave të lëkurës së dobët, lëkurës së ndjeshme, lëkurës së keqe në thithka si:

Të gjithë e dimë se, Gjirit është emri delikat për të përshkruar pjesën maja e thithit të grave. Kjo është një pjesë e pranishme në formën e gjoksit për të ruajtur amësinë.

Thithat e zeza, të zbehta, të rrudhura Ky është një kufizim i madh që i bën gratë të ndihen inferiore ndaj partnerit të tyre.

Procesi i bërjes rozë, duke hequr thithkat e errëta është një teknologji moderne kozmetike që punon për të hequr zonat e errëta dhe të vrazhda të lëkurës për t’u bërë rozë. Aktualisht, Teknika e bërjes së thithkave të trëndafilit Ndikuar butësisht në vetëm 45 minuta, rezultatet estetike janë optimale për interpretuesin.

së pari Kini kujdes kur vendosni të bëni ngjyrë rozë – hiqni thithkat e errëta

Ulçera, degjenerimi makular, humbja e ndjeshmërisë në thithka kur janë “të dashuruara”… janë aksidente që femrat mund të hasin kur përdorin këto pajisje. Si ta bëni thithkën rozë në objekte të paskrupullta, me teknikë me kualifikim të ulët.

Prandaj, gratë duhet të konsiderojnë me kujdes përpara se të marrin një vendim bëje thithkën rozë për të shmangur ngjarje të pakëndshme, që ndikojnë në shëndetin.

2 Shkaqet e thithkave të errëta

Shumë gra janë shumë të reja, jo ende nëna por thithat janë errësuar, të errët, jo rozë, shumica e tyre janë të trashëguara nga prindërit. Sepse të dyja madhësia e thithit Ngjyra dhe ngjyra e saj ndikohen shumë nga faktorët gjenetikë.

Kur një grua është bërë nënë dhe ushqen me gji, sigurisht që efektet e dhëmbëve, mishrave ose gjuhës së foshnjës gjatë thithjes së thithkës mund të shkaktojnë dëm. thithat e errëta, ngjyra e dobët, vrazhdësia dhe plakja më shpejt.

 • Hormonet e grave ndryshojnë

Kjo është gjithashtu një nga arsyet kryesore pse thithkat e errëta të femrës. Sepse kur hormonet janë jashtë ekuilibrit, kjo do të shkaktojë Pigmenti i melaninës stimulohet të jetë aktivtë humbasësh ngjyrë rozë e natyrshme për thithkën origjinale.

 • + Veshja e një sytjena që është shumë e ngushtë

Kur vishni sytjena të ngushta, sa shpesh fërkohet sytjena? thithka, thithka aq më i lartë. Në të njëjtën kohë, presioni në gjoks mund të shkaktojë gjithashtu thithat e zeza.

Tham Khảo Thêm:  TOP 8 loại thực phẩm gây mụn bạn cần phải nhớ [HOT 2023]

Përveç kësaj, ka edhe një sërë shkaqesh të tjera si seksi i tepërt, qërimi joshkencor i thithkës, i cili gjithashtu mund të bëjë që thithka të ndryshojë ngjyrën e saj më të errët.

Adresa Do Hong - Heqja e gjirit e sigurt, prestigjioze dhe prestigjioze në qytetin Ho Chi Minh Prove

3 Pse thithat rozë?

Ndonëse konsiderohen si pjesë e vogël e trupit të një femre, thithkat luajnë një rol të rëndësishëm, duke krijuar joshje por edhe sharm për partnerin.

Në një marrëdhënie me burrë e grua, a bust i rrumbullakët me thithka rozë do të krijojë kohezion dhe sublimim.

Me rajonet thithat e errëta, të vrazhda dhe të plakjes Me kalimin e kohës, gratë duhet të kenë ndërhyrjet e duhura për të hequr shpejt fajin dhe inferioritetin si dhe për të sjellë pamjen më tërheqëse të mundshme.

Edhe pse është vetëm një problem i vogël, thithkat e errëta mund të ndikojnë në lumturinë familjare. Prandaj, bërja e thithkave rozë është një gjë e rëndësishme dhe e nevojshme për t’i ndihmuar gratë të heqin qafe fajin dhe inferioritetin e përditshëm.

4 Kush është i përshtatshëm për procedurën e ndryshimit të ngjyrës së gjoksit?

 • Persona Gjirit ngjyrë e dobët, e errët, e shurdhër
 • Gratë kanë Thithat e errëta për shkak të ndryshimeve hormonale para dhe pas lindjes. Sidoqoftë, duhet të prisni derisa fëmija të ndalojë plotësisht ushqyerjen me gji përpara se të përdorni kursin.
 • Gratë veshin sytjena të ngushta thithat e errëta.
 • Ata që duan të kenë thithka dhe thithka më rozë, më të ndritshme dhe më tërheqëse.
 • Ata që duan të heqin shtresën me brirë më pak se të mprehtë në zonën e thithkave dhe kanë thithka rozë, të lëmuara dhe më të shndritshme se gjendja origjinale.
 • Kjo metodë funksionon edhe për thithkat e meshkujve. Nëse edhe meshkujt duan të përmirësojnë thithkat e tyre, mund të zgjedhin edhe këtë metodë.

5 Metodat popullore për t’i bërë thithkat rozë (në varësi të llojit të lëkurës kur ekzaminohet për të zgjedhur metodën e duhur)

Adresa Do Hong - Heqja e gjirit e sigurt, prestigjioze dhe prestigjioze në qytetin Ho Chi Minh Prove

1) Spërkatni tatuazhin për ta bërë thithkën rozë:

Spërkatni tatuazhin për ta bërë thithkën rozë Është një procedurë kozmetike invazive që prek trupin. E njejta si metodat e spërkatjes së tatuazheve Zakonisht, profesionistët do të përparojnë në përdorimin e makinë tatuazhesh E specializuar për vendosjen e bojës së tatuazheve nën lëkurë.

Bojë për tatuazhe të përdorura janë nxjerrë nga përbërës natyralë, me përputhshmëri të lartë me trupin. Një pikë e veçantë për Metoda e spërkatjes së tatuazheve hej kjo është vetëm përdorimi bojë tatuazhi rozë ose rozë nudo në vend të shumëngjyrësh si metodat e spërkatjes së tatuazheve kozmetike tjera.

Adresa Do Hong - Heqja e gjirit e sigurt, prestigjioze dhe prestigjioze në qytetin Ho Chi Minh Prove

 • Koha e trajtimit: 1 herë
 • Kostot luhaten: 3,000,000 – 5,000,000 VND/ në varësi të objektit

2) Zmadhimi i gjoksit me lazer:

Mjekët do të përdorin makina të specializuara për të gjuaj me lazer direkt në zonë Gjirit juaj. Lazerët janë akorduar në frekuencën e duhur për të krijuar një ndikim termik në vendet e ndezura. Kjo do të ndihmojë në shkatërrimin e strukturës së pigmentuar që e bën lëkurën të errët, dhe në të njëjtën kohë do të stimulojë trupin të prodhojë qeliza të reja, duke sjellë efekte natyrore bukurie nga thellësia e brendshme.

 • Koha e trajtimit: 1 herë
 • Kostot luhaten: 10,000,000 – 15,000,000 VND/ në varësi të objektit

3) Bëjini thithkat rozë me metodën e lëvozhgës me lëndë ushqyese:

Lëvorja është një metodë kozmetike për t’i bërë thithkat rozë me lëndë ushqyese të Peel. Ky është një lloj lëndësh ushqyese që përmban shumë përbërës ushqyes për të ndihmuar në ushqyerjen e qelizave nga thellësia e brendshme, duke ndihmuar zonën tuaj të thithkave të bëhet rozë natyrale. Kjo metodë vlerësohet dhe preferohet shumë nga ekspertët sot.

Pas vetëm një trajtimi i lëvozhgës së lëkurës, zona e thithkave do të jetë rozë, e freskët dhe natyralisht e bukur si në të njëzetat, duke rifituar petalet tërheqëse rozë për të joshur meshkujt. Jo vetëm kaq, ky proces gjithashtu ndihmon thithka rinovuesepërmirëson rrudhosjen e thithkave.

 • Koha e trajtimit: 1 herë
 • Kostot luhaten: 2 000 000 – 7 000 000 VND/ në varësi të objektit

Adresa Do Hong - Heqja e gjirit e sigurt, prestigjioze dhe prestigjioze në qytetin Ho Chi Minh Prove

6 Të mirat dhe të këqijat e metodave të ndryshme të hurmës

Siç e dini të gjithë, bëje thithkën rozë E dëmshme apo jo do të varet nga metoda që zgjidhni. Prandaj, në vijim do të jetë Të mirat dhe të këqijat e metodave kozmetike për ta bërë gjoksin rozë Ju ndihmojë të zgjidhni metoda të sigurta dhe të përshtatshme kozmetike.

Avantazhet e metodave për të bërë thithka rozë

 • Ju ndihmon të keni thithka rozë dhe rinore në mënyrën më natyrale. Sillni besim tek femrat.
 • Metodat janë të thjeshta, pas vetëm 20-30 minutash, mund të shihni efektin e qartë të bukurisë.
 • Metodat për t’i bërë thithkat rozë mund të ruhen për një kohë të gjatë, disa metoda mund të ruhen përgjithmonë.

Disavantazhet e këtyre metodave

Disa nga disavantazhet e këtyre metodave të hurmës janë:

 • Metodat e tatuazhit mund të shkaktojnë dëmtim në zonën e gjoksit ose shfaqjen e inflamacionit dhe alergjive për shkak të përdorimit të bojës së tatuazhit me cilësi të dobët dhe aftësive të dobëta teknike.
 • Shërbimi i bërjes së thithave me lëndë ushqyese Peel mund të shkaktojë alergji nëse përbërësit nuk janë të përshtatshëm për lëkurën
 • Efekti i nxehtësisë i metodës me lazer mund ta bëjë zonën e gjoksit të ndjeshme, ndonjëherë me një ndjesi djegieje, siklet.

7 Këshilla për të ndihmuar në krijimin e sigurt të thithave rozë

Për të siguruar sigurinë dhe për të marrë rezultate të kënaqshme, duhet të keni parasysh sa vijon:

 • Zgjidhni metodën e duhur për lëkurën dhe vendndodhjen tuaj për të shmangur reaksionet alergjike.
 • Mos përdorni metodën e spërkatjes së tatuazhit të gjoksit nëse zona është e ndjeshme dhe e prirur për formimin e mbresë.
 • Jini të vetëdijshëm për përdorimin e përbërësve ushqyes ose bojës për tatuazhe. Është e nevojshme të sigurohet që këto produkte të kenë origjinë të qartë dhe sigurim të cilësisë.
 • Zgjidhni një strukturë kozmetike me reputacion, mjekë me përvojë dhe shumë të kualifikuar për të shmangur rreziqet në procesin e bukurisë.
 • Kujdesuni në shtëpi sipas udhëzimeve të mjekut pas kryerjes së zmadhimit të gjoksit.

Adresa Do Hong - Heqja e gjirit e sigurt, prestigjioze dhe prestigjioze në qytetin Ho Chi Minh Prove

8 Pse duhet të bëni zmadhimin e gjoksit në Miss Tram Spa?

 • Përdorimi i përbërësve me cilësi të lartë: Zona e thithkave do të bëhet dukshëm rozë që nga hera e parë që kryhet peeling. Në fund të kursit, lëkura do të ndriçohet nga 3 në 5 ton falë furnizimit të drejtpërdrejtë me vitamina të klasit të lartë.

 • Siguroni siguri absolute: Procesi nuk do të shkaktojë dëme dhe nuk do të ndikojë në gjëndrat e qumështit gjatë ushqyerjes me gji më vonë.

 • Përdorni teknologji të huaj. Sigurohuni që të mos përmbajnë kimikate, substanca të dëmshme që prekin zonën e ndjeshme.

 • Procesi i kryerjes së lëvozhgës së gjoksit rozë është testuar tërësisht përpara aplikimit, kështu që garantohet të mos lërë gjurmë.

Procesi i bërjes së thithkave rozë në Miss Tram

Hapi 1 Pastroni dhe thani zonën që do të trajtoni
Hapi 2 Aplikoni esencën e lëvozhgës në lëkurë.
Hapi 3 Masazhi neutralizon thelbin, duke ndihmuar në zbutjen e lëkurës.
Hapi 4 Pastroni zonën e trajtuar.
Hapi 5 Këshilloni klientët se si të kujdesen për zonën e thithkave pas trajtimit

Adresa Do Hong - Heqja e gjirit e sigurt, prestigjioze dhe prestigjioze në qytetin Ho Chi Minh Prove

9 Shënimet pasi keni bërë shërbimin e thithave të trëndafilit?

Pasi është bërë trajtimi i lëvores së gjirit Më pas të nesërmen lëkura do të jetë e shtrënguar dhe e thatë dhe do të fillojë rigjenerimi. Prandaj, për të siguruar që procesi i heqjes është shumë efektiv, duhet të vini re disa gjëra më poshtë:

 • Aplikoni serum emulsioni që ofron Spa, aplikoni 2-3 herë në ditë.
 • Kur shihni lëkurën e thithkës së gjirit, absolutisht mos përdorni duart për të hequr këtë shtresë të rigjeneruar të lëkurës, sepse kjo mund të shkaktojë dëmtimin e lëkurës së thithkës, madje duke lënë shenja.
 • Pas përfundimit të kursit, ju lutem Hiqni dorë nga marrëdhëniet mashkull-femër derisa thithkat të jenë rozë dhe të restaurohen plotësisht.
 • Përmbahuni nga ngrënia e disa ushqimeve që shkaktojnë lehtësisht plagë si spinaqi me ujë, salca e sojës, viçi, pula, ushqimet e detit.
 • Mos përdorni xhel dushi, produkte pastrimi për zonën e thithkave
 • Duke mos pasur një ndikim të fortë në “malin e dyfishtë” do të shkaktojë lehtësisht dëmtimin e thithkave
 • Vishni një sytjena të rehatshme, mos e vishni shumë të ngushtë, do të shkaktojë fërkim të fortë në thithkat.
 • Dhe sigurisht që duhet të vishni edhe pëlhura të lehta dhe të ajrosura. Pastroni thithkat me kripë fiziologjike, mos përdorni xhel dushi.

Adresa Do Hong - Heqja e gjirit e sigurt, prestigjioze dhe prestigjioze në qytetin Ho Chi Minh Prove

dhjetë Pyetje të shpeshta në lidhje me thithkat rozë

Pyetja 1: A duhet të bëjnë gratë shtatzëna thithkat rozë?

Thithat e errëta Gjatë shtatzënisë është për shkak të ndryshimeve hormonale. Pra, në vend të kësaj, kërkoni mjete juridike në këtë kohë. Duhet të prisni pas lindjes, hormonet në trup të stabilizohen dhe më pas nuk është vonë për t’u trajtuar.

Pyetja 2: A është e dëmshme të bësh thithka rozë?

Punë bëje thithkën rozë Nëse është e dëmshme do të varet nga metoda që do të përdorni. Megjithatë, shumica e këtyre metodave shkaktojnë vetëm efekte të lëkurës, kështu që nuk do të ketë komplikime të këqija ose të rrezikshme për shëndetin tuaj. Thjesht duhet të zgjidhni institucione me reputacion për të bërë.

Pyetja 3: Sa kohë duhet që thithkat të rikuperohen?

Koha e rikuperimit është nga 7 deri në 10 ditë nëse procesi shkon pa probleme pa infeksion.

Pyetja 4: Pasi të keni bërë thithkat rozë, a do të jenë përsëri të errëta?

Në disa raste, pasi t’i keni bërë thithkat rozë, thithkat janë përsëri të errëta. Megjithatë, sipas mendimit të ekspertëve, se sa kohë duhet të bëhen thithkat rozë dhe nëse do të errësohen përsëri varet nga shumë faktorë, duke përfshirë disa faktorë bazë si:

 • Trupi i çdo personi: kryesisht për shkak të pigmentimit të lëkurës
 • A është teknologjia e bërjes së thithkave të trëndafilit efektive apo jo?
 • Regjimi i kujdesit për çdo person pas bërjes së thithkave.

Pyetja 5: Cila metodë është e sigurt për thithkat?

Tatuazh me spërkatje edhe pse mund të përmirësojë njollat ​​e zeza. Megjithatë, tatuazhi i gjoksit është një metodë e pasigurt dhe mund të shkaktojë shumë komplikime. Qërimi i thithkave dhe përdorimi i trajtimit me lazer është një teknologji e re që është më e sigurt për pacientët kozmetikë.

Varësisht nga rasti i dermatoskopisë deri në qendër Përcaktoni metodën e duhur për të bërë thithka trëndafili për çdo person. Nëse ka një lloj lëkure të papërshtatshme, qendra do të refuzojë të garantojë sigurinë.

Pyetja 6: Nuk dua trëndafilin, por thjesht dua të heq njollat ​​e errëta, a është në rregull?

ne rregull shok. Roza është vetëm një shprehje e përgjithshme që të gjithë ta kuptojnë. Ju mund të zgjidhni ngjyra të tjera (si ngjyra e lëkurës, okër, bezhë, pastel) në varësi të nevojave tuaja. Në varësi të çdo nevoje, do të përdoren teknikat dhe materialet e duhura.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Làm Hồng Xóa Thâm Nhũ Hoa (núm vú) Đẹp, Uy Tín HCM 2023 . Đừng quên truy cập Chaolua TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *